Інтерактивне заняття з елементами тренінгу "Формула гарного настрою"

Мета: розвиток позитивної комунікації в групі, вибір і використання молоддю адекватних, не шкодять здоров'ю способів і прийомів, що допомагають справлятися з поганим настроєм.

Завдання:
 • Створити сприятливі умови для ефективного міжособистісного спілкування в групі.
 • Закріплення навичок самоаналізу, сприяння саморозкриття, активізація процесу рефлексії.
 • Організація обговорення в молодіжних групах застосовуваних прийомів і способів, що допомагають справлятися з поганим настроєм і вибір адекватних, «здорових», не шкодять здоров'ю способів.
 • Проведення вправ, ігор, творчих завдань, які сприяють зосередженню уваги, активізації думки, що здатна учасників.
 • Презентація формули гарного настрою, позначення і візуалізація складових гарного настрою на колажі.
Цільова група: студенти 1 курсу.
Кількість - від 15 до 30 осіб.
Час проведення: 90 хвилин (2 академічні години).
Умова для занять: Просторе приміщення 24-30 кв.м, стільці по кількості учасників, розташовані по колу, а також стільці по кількості учасників, що знаходяться навколо 3-х окремих столів.
Технічне забезпечення: Музичний центр, диск з піснею «Добрий настрій», проектор, екран, скотч - 3 шт., ножиці - 3 шт., папір формату А3, А4, ватмани, маркери - 3 упаковки, фломастери - 3 упаковки.
 
Хід заняття
 
Музичний супровід (пісня «Хорошее настроение»).
Оформлення дошки, відповідно тематики заняття.
Організаційно-мотиваційний етап (в загальному колі).
Учасники сідають на стільці, розташовані по колу.
1. Оргмомент. Привітання учасників тренінгу.
2. Повідомлення теми і цілей заняття.
Сьогодні мені хотілося б запросити Вас на тренінгове заняття, де кожен з вас зможе зануритися в світ гри. Наша зустріч присвячена тому, щоб ви ближче пізнали один одного, а також ми поговоримо про складові гарного настрою.
3. Прийняття правил роботи групи.
Активна і злагоджена робота по часу, регламент.
Обговорення. Голосування.
4. Вправа «Ти Таня - розумна, а я Вася - добрий...».
Мета: Знайомство, підвищення і активізація настрої учасників групи, створення умов для підвищення самооцінки молоді.
Інструкція: Я - ведучий, починаю, а ви продовжите по колу:«Я - Таня - розумна», наступний учасник повторює ім'я попереднього і називає своє ім'я і якість «Ти Таня - розумна, а я Вася - добрий» і так далі по колу.
Висновок: Кожна людина унікальна, і тому треба вчитися говорити про себе позитивно. Це в свою чергу надає впевненості. Треба любити себе і поважати, і тоді людям поважати тебе буде легше. Чим менше комплексів, тим ти простіше, і, як відомо, будь простіше і люди до тебе потягнуться.
5. Бесіда «Мій настрій»
Мета: Введення в тему, підвищення мотивації до самоаналізу, рефлексії.
Подумайте і вирішіть, в якому емоційному стані ви перебуваєте найчастіше: життєрадісному, оптимістичному, або сумному, пригніченому, похмурому. Це - ваш настрій. У кожної людини є свій тон звичайного настрою. Про одного ми говоримо: «життєрадісна людина», хоча у неї в окремі моменти може бути і сумний, і пригнічений настрій. Іншого ми сприймаємо як похмурого, незадоволеного, хоча і він іноді може бути веселим, жвавим. Найцікавіше, що ми нікому не доповідаємо про свій настрій, але погляд, слово, рух, вираз обличчя, нахил голови, інтонація, зітхання, посмішка - і все стає ясно. У вас є «свій настрій, такий, в якому ви перебуваєте найчастіше? Подумайте, яким вас бачать ваші друзі, одногрупники, батьки? Я закликаю вас до самоаналізу. Вам необхідно буде працювати з людьми, і вміти керувати своїми емоціями. Психологічні дослідження показують, що людина з стійким похмурим настроєм поширює свій стан на оточуючих, з якими вона взаємодіє. В результаті у всіх може виникнути загальний пригнічений настрій, коли не хочеться ні жартувати, ні розмовляти, ні обмінюватися враженнями. У ці моменти зазвичай душею володіють не життєстверджуючі почуття, а похмурі передчуття. Але, з іншого боку, вам відомо, що постійно виражається в словах і поведінці бурхлива життєрадісність, екзальтованість в прояві почуттів, навіть позитивних, також гнітюче діє на оточуючих людей, стомлює їх і часто викликає роздратування, особливо тоді, коли оптимізм однієї людини не відповідає загальному настрою. Тому важливо знати про свій звичний настрій і думати про відповідність свого настрою до тієї або іншої конкретної ситуації, а також про міру його вияву в поведінці. Іншими словами, ти повинен керувати своїм настроєм, а не він тобою.
6. Вправа «Асоціації».
Мета: Провести асоціативний ряд з поняттям «поганий і гарний настрій, активізація учасників.
Що для вас гарний настрій? Одним словом продовжіть речення:
 • «Гарний настрій - це...» (Посмішки, сміх, радість, мама, тато...).
 • Якщо настрій - це колір. А поганий?
 • Якщо це дотик? (Приємне).
 • Книга, фільм, погода, музика...
Мозковий штурм. Обговорення.
II. Реалізуючий етап (в загальному колі).
1. Вправа-енергізатор «Картка спільних рис».
Мета: знайомство один з одним, розвиток позитивної комунікації.
Необхідні матеріали: Індивідуальні бланки з питаннями і ручки на кожного учасника.
Інструкція: Вам пропонується бланк з твердженнями. Необхідно знайти ці якості в учасників групи. Той, кому підходить дане твердження розписується навпроти нього. Ваше завдання проставити якомога більше підписів навпроти даних тверджень.
ХТО?
 • Народився в тому ж році що і Ви.
 • Молодший за вас.
 • Вище вас зростом.
 • Навчається в тому ж закладі
 • Має більш світле волосся.
 • Любить того ж письменника.
 • Слухає ту ж музику.
 • Досвідченіше вас в чому-небудь
 • Має очі того ж кольору.
 • Любить ту ж тварину.
 • Ім’я починається з тієї ж букви.
 • Подобається та ж страва.
 • Подобається такий же вид спорту.
 • Вважає, що настрій залежить від мене самого
 • Вважає, що настрій залежить від зовнішніх чинників (від настрою інших людей, погодних умов, при наявності телепередач, свят тощо)
Рефлексія: 
 • Складно було виконувати вправу?
 • Що на ваш погляд було найскладнішим?
 • У кого, скільки залишилося не підписаних тверджень?
 • Підніміть руку, хто вважає, що настрій залежить від зовнішніх чинників?
 • Чому ви так вважаєте? Підніміть руку, хто вважає, що багато в чому настрій залежить від самого себе.
Висновок: Якщо я - людина і особистість, то повиннна навчитися керувати своїм настроєм, незважаючи на всі зовнішні фактори. Ще давньогрецький вчений Сенека говорив: «найвища влада - влада над собою».
2. Об’єднання групи на команди.
Учасники з загального кола шляхом об’єднання на команди розміщуються за столами.
Необхідні матеріали: 3 стола які стоять окремо для кожної команди, заготовки  назви столів «Капуста», «Перець», «Огірок», кількість стільців навколо столів відповідне числу учасників.
Інструкція: Розрахуйтеся, будь ласка, на «Капуста», «Перець», «Огірок», запам'ятавши назва овочів, які сказали. Команда «Капуста», ви розміщуєтесь за столом, де зображений відповідний покажчик - «Капуста». Команда «Огірків» і «Перців» також розміщується за відповідними столами.
3. Творче завдання «Девіз команди» (робота в підгрупах).
Мета: Підвищення активності учасників та сприяти згуртуванню групи.
Необхідні матеріали: Аркуші А4 - 6 шт. (по 2 аркуші на команду), фломастери - 3 упаковки, маркери - 3 упаковки (по 1 упаковці для кожної команди).
Інструкція: Виберіть капітана команди і придумайте девіз команди, який би відображав Ваш гарний настрій.
Виступи команд.
Театралізація.
4. Вправа «Як впоратися з поганим настроєм».
Мета: Позначення способів, що допомагають справлятися з поганим настроєм, вибір адекватних, «здорових», не шкодять здоров'ю способів підняття настрою.
Необхідні матеріали: Аркуші А4 - 6 шт. (по 2 аркуші на команду), фломастери - 3 упаковки, маркери - 3 упаковки (по 1 упаковці для кожної команди).
Інструкція: У командах позначити способи, що допомагають справлятися з поганим настроєм, а потім після закінчення часу озвучити їх.
Висновок: Необхідно пам'ятати, що однією з головних життєвих цінностей є здоров'я. Вибираючи певні способи, що допомагають справлятися з поганим настроєм, потрібно подумати: «Якою ціною я покращує свій настрій сьогодні?». Якщо відповідь - «Ціною здоров'я», то постаратися вибрати інший спосіб.
5. Творче завдання «Ескіз гарного настрою».
Мета: Розвиток позитивної комунікації, згуртування колективу.
Необхідні матеріали: Аркуші А4 - 6 шт. (по 2 аркуші на команду), фломастери - 3 упаковки, маркери - 3 упаковки (по 1 упаковці для кожної команди).
Інструкція: Кожен задуманий ескіз гарного настрою. Не обмежуйтеся лише в уяві. Це можуть бути будь-які елементи, що відображають саме ваш гарний настрій. Завдання - намалювати загальний малюнок, де кожен буде малювати не більше 30-40 секунд. Потім він передає аркуш іншому.
Рефлексія. Кожен намагався внести своє в загальну справу. Подумайте, вийшов у вас загальний малюнок або це все-таки окремі елементи. Ваш ескіз може розповісти про злагодженості роботи в групі.
Презентація ескізу.
6. Гра «Друкарська машинка».
Мета: Вироблення позитивних емоцій, злагодженості роботи в групі, згуртування колективу.
Необхідні матеріали: Проектор, екран. Фраза, виведена на проекторі «Хочеш бути щасливим - будь ним!»
Інструкція: Отже, ми - літери алфавіту. Будемо друкувати пропозицію «Хочеш бути щасливим - будь ним!» Зараз ми промовимо весь алфавіт, всі 33 літери. Прохання запам'ятати свою букву, яку скажете, коли будемо розраховуватися плюс «Пробіл», «Крапка», «знак оклику». Друкувати будемо так: встає потрібна літера і вимовляє свою назву. Точка - лясне в долоні, пробіл - топне ногою, знак оклику - крикне «Ура!». 
7. Презентація «Формула гарного настрою» (Вивести на проектор, див. Додаток 1).
Мета: Позначення формули гарного настрою, підвищення мотивації до самоаналізу, рефлексії.
Необхідні матеріали: Проектор, екран. Презентація «Формула гарного настрою».
Демонстрація презентації.
Формулою гарного настрою є здорове тіло, ясний розум і позитивні емоції та почуття. Тіло потребує догляду, розум в тренуванні і дуже добре, якщо все супроводжується радістю, позитивом. Адже сміх - це ліки від багатьох хвороб. Справа в тому, що сміх викликає в організмі комплексний біохімічний процес. Вчені рекомендують замість 40 хвилин розслабляючого відпочинку 5 хвилин здорового сміху.
7. Вправа «Побажання друга».
Мета: Створення позитивного емоційного фону.
Необхідні матеріали: Заготовки листочків у формі сердечка і ручки за кількістю учасників. Декоративний мішечок.
Інструкція: На сердечку напишіть приємну фразу. Можете почати так: «Від усієї душі бажаю тобі...»
Ведучий збирає в декоративний мішок сердечка з побажаннями. Сердечка перемішуються. Потім, в кінці заняття кожен учасник виймає з мішечка побажання.
8. Вправа «Формула гарного настрою».
Необхідні матеріали: Заготовки, вирізки з журналів за темами: «Здорове тіло», «Ясний розум», «Позитивні емоції " та " почуття». Ватмани, скотч, ножиці, клей - 3 штуки; маркери, фломастери - 3 упаковки, фліп-чарт для оформлення загальної колажу. Оформлені командами: девіз команди, способи, що допомагають справлятися з поганим настроєм, ескіз гарного настрою.
Інструкція: У вас на столах є одне з складових гарного настрою. Завдання групи - використовувати всі підручні засоби і створити колаж або іншими словами - стінгазету. У команди «Капуста» стінгазету на тему «Здорове тіло», «Огірків» - «Ясний ум», У «Перців» - «Позитивні емоції та почуття». У підсумку ми створимо одну велику газету і ще раз виведемо «Формулу гарного настрою».
9. Презентація колажів.
Мета: Візуалізація спільного колективно-творчої справи, позитивне взаємодія учасників.
III. Заключний етап.
Ведучий запрошує учасників у спільне коло.
В загальному колі витягуються листочки з побажаннями.
10. Вправа «Приймаю побажання».
  Створення позитивного емоційного фону, завершення на позитивній ноті.
Необхідні матеріали: декоративний мішечок з побажаннями (сердечками).
Кожен отримав побажання. Говоріть частіше один одному приємні слова, вчіться жити з позитивним розумом і зі здоровим тілом і гарний настрій не покине більше вас! До побачення!
Звучить фонограма пісні «Гарний настрій».

Зображення користувача StevenSi.

cialis 10mg cost sort by
http://viagrawithoutdoctorprescr.org - viagra without a doctor prescription www .cialis
viagra without a doctor prescription - cialis coupons for walgreens report
cialis 20mg online you cannot reply to topics in this forum

Зображення користувача StevenSi.

cialis 10mg cost sort by
http://viagrawithoutdoctorprescr.org - viagra without a doctor prescription www .cialis
viagra without a doctor prescription - cialis coupons for walgreens report
cialis 20mg online you cannot reply to topics in this forum

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 2 гостя.

Нові користувачі

 • payJak
 • Michaelwem
 • Ajgawova
 • Albertroodo
 • AnnaMup
 • ViatFiftSAM
 • Desapioxy
 • Jarednip

Увага! Передруківка матеріалу можлива тільки при наявності активного посилання на джерело - psy.rv.ua