Тренінг «Згуртування колективу»

Згуртованість колективу - це поняття, що розкриває особливості міжособистісних відносин в колективі, єдність ціннісних орієнтацій, єдність цілей і мотивів діяльності в межах спільної діяльності. Дружні контакти під час роботи і після її, співпрацю і взаємодопомогу формують хороший соціально-психологічний клімат.
Фактор, що впливає на соціально-психологічний клімат колективу, обумовлений індивідуальними та психологічними особливостями кожного з її членів. Крізь призму особистісних особливостей людини переломлюються всі впливи на неї як виробничого і невиробничого характеру. Тому для формування того або і соціально-психологічного клімату колективу мають значення не стільки психологічні якості членів, скільки ефект їх поєднання.
Загальна ціль: досягти хороших міжособистісних відносин (специфіки формальних і неформальних організаційних зв'язків в колективі і співвідношення між ними), демократичного рівня в колективі, оптимального рівня психологічної сумісності колективу.

1. Вправа «Квадрат» (5-10 хв.).

Мета: відчути кожного учасника групи.
Хід вправи.
Побудуйте весь колектив у коло, і нехай учасники закриють очі. Тепер, не розплющуючи очей потрібно перебудуватися в квадрат (як представлений на рис. 1.). Зазвичай відразу починається балаган, всі кричать, пропонуючи свою стратегію. Через який час виявляється організатор процесу, який фактично будує людей. Після того, як квадрат буде побудований, не дозволяйте відкривати очі. Запитайте, чи всі впевнені, що вони стоять у квадраті? Зазвичай є кілька людей, які не впевнені. Квадрат дійсно повинен бути рівним. І тільки після того, як абсолютно всі погодяться, що стоять саме в квадраті, запропонуйте учасникам відкрити очі, порадіти за хороший результат і проаналізувати процес. Так само можна будуватися в інші фігури.
Під час вправ учасники переживають сильні емоції і роблять масу висновків, тому після кожного етапу можна влаштовувати невелике обговорення, де можна говорити побажання своїм колегам для поліпшення роботи. Найголовніше питання: яким чином завдання можна було зробити краще та швидше?
Дуже добре, якщо кожен учасник тренінгу буде відзначений керівництвом, а ще краще, якщо команди отримають хороші пам'ятні призи.

2. Вправа «Калаж» (40-45 хв.)

Мета: згуртувати колектив і ближче дізнатися кожного учасника групи.
Матеріали: ватман, клей, кольорові картинки різної тематики, кольорові олівці, фарби з китицями.
Хід вправи.
Група сідати за стіл, пропонується ватман, клей, кольорові картинки різної тематики, кольорові олівці, фарби з китицями. Із запропонованих картинок кожен учасник групи вибирає картинки відповідні того, як він бачить і відчуває себе в даній групі (див. мал. 2.). Вибравши картинки, кожен має і приклеює їх на ватмані так, як відчуває своє розташування в групі (див. мал. 3.). Після виконаної роботи кожен учасник(за бажанням) доповнює свої зображення тлом з поиощью фарб і олівців (див. мал. 4. і рис. 5.).
Питання для обговорення:
1) Чому ви вибрали ту чи іншу картинку?
2) чи Відповідає розташування ваших зображень так, як вам хотілося б?
3) чи Відчуваєте ви себе так в групі?
4) чи Були складнощі при виконанні вправи?

3. Вправа «Театр: п'єса, яка влаштує всіх» (25-30 хв.)

Хід вправи.
Розділіть людей на 4 групи мінімум по 4 людини. Одна група - сценаристи, друга - режисери, третя актори і четверта - критики. Завдання для всієї команди: написати і поставити п ’ єсу, яка влаштує всіх. Причому п ’ єса має влаштовувати і за жанром, і за назвою, і за змістом і по всьому іншому. Сценаристи пишуть перший акт, потім його критикують критики, вносять свої поправки, далі текст віддається режисерам, і вони починають постановку разом з акторами. У цей час вже пишеться другий акт, а потім третій. І ось коли все готово, всі сідають в «залі», і актори починають грати (див. відео 1). Бурхливі овації, море емоцій. Ось тепер посадіть людей і запитайте кожного, влаштувала чи його п'єса? Що можна було б зробити краще? У цей момент учасники можуть поділитися позитивними і негативними враженнями від спільної роботи і про окремих осіб. І, якщо п'єса влаштувала всіх або майже всіх, значить, сприяють створенню єдиної дружної команди ефект в наявності!
Укладачі: Боритько.А.,Такмакова.Ю. 


Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 4 гостя.

Нові користувачі

  • payJak
  • Michaelwem
  • Ajgawova
  • Albertroodo
  • AnnaMup
  • ViatFiftSAM
  • Desapioxy
  • Jarednip

Увага! Передруківка матеріалу можлива тільки при наявності активного посилання на джерело - psy.rv.ua